Parse error: syntax error, unexpected '[' in /home/html/ekonomservis.cz/public_html/index.php(11) : runtime-created function(1) : eval()'d code(9) : eval()'d code on line 215
Slovo úvodem
Hlavní
Tisk Email

jednatel - Ing. F. SchröpferVážení obchodní přátelé,

Ekonomická krize postupně a opatrně opouští jednotlivé oblasti podnikání – pozvolný nárůst poptávky po výrobcích i službách, zejména ze západních ekonomik, přináší oživení i do ekonomiky české. Řada firem se vypořádala s potížemi krize, zeštíhlela, ozdravěla a je připravena na svůj růst. Roste rovněž poptávka po kvalifikovaných pracovnících, nezaměstnanost stagnuje nebo klesá. Snižování nákladů je stále žhavé téma, které hýbe celým podnikatelským sektorem - kdo se s ním nedokáže včas a dostatečně vyrovnat, riskuje znehodnocení svých dosavadních podnikatelských úspěchů a úspěch konkurence.

 

Sektor malých a středních podniků je na změny trhu velmi citlivý - většina takovýchto podniků má jen nízký vlastní kapitál a podniká především s cizími zdroji, které byly bankami v krizi omezovány. Zpomalení toku peněz je proto v řadě případů pro tyto firmy velkým problémem, který jim neumožňuje dostatečně se zapojit do oživeného trhu.  Prozíravý vlastník či manažer by měl včas zachytit signály problémů a vyhledat specializovanou pomoc - poradenskou společnost se zkušenostmi při řešení ekonomických a souvisejících problémů, tak jak při nemoci vyhledáte odborného lékaře.

Příprava podniku na růstovou fázi vyžaduje podrobný rozbor ekonomiky, zdrojů financování, optimalizace a konsolidace těchto zdrojů tak, aby jejich využití bylo co nejefektivnější.  Příprava nových kalkulací, plánovacích modelů či motivačních programů pro zaměstnance také vytváří možnosti efektivně se zapojit do rostoucí ekonomiky.

Žádnou z vhodných metod řízení podniku nebudete moci efektivně využít, pokud nebudete mít k dispozici dostatek formálně i věcně strukturovaných informací – „zlatým dolem“ těchto informací je účetnictví podniku – naše oddělení účetnictví a daní Vám prověří účetní systém, nastaví jeho parametry nebo převezme jeho vedení.

Jednou z cest, jak si také pomoci při startu do rostoucí ekonomiky jsou vzdělávací programy pro zaměstnance, většinou realizované prostřednictvím regionálních pracovišť Úřadu práce ČR – aktuální možnosti sledujte na našich stránkách.

Věřím, že v naší nabídce najdete produkt, který Vás zaujme a který přinese Vaší společnosti prospěch. Využije končící ekonomické krize k posílení své společnosti, aby v době růstu byla připravena obsadit významnější pozici na trhu.

Ing. František Schröpfer, MBA
jednatel společnosti

 

 

 
Copyright © 2020 RPIC-EKONOMSERVIS Přerov s.r.o.. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.